Kürtaj Nedir?

Kürtaj Nedir?

Kürtaj Nedir? | Kürtaj Ankara | Op. Dr. Nurten Koç

Kürtaj, istenmeyen hamileliğin rahim içindeki fetüsün ya da ceninin tıbbi müdahale ile çıkarılarak sonlandırılması işlemidir.

Düzensiz regl kanamaları durumunda rahim duvarından biyopsi alınması ve düşük sonrası rahim içindeki kalıntıların temizlenmesi işlemleri de kürtaj başlığı altında sıralanmaktadır.

Yapılan işlemin ardından kalıntıların temizlenmesiyle birlikte adette düzelme görüleceği için düzensiz ya da aşırı adet kanamalarında yapışan kürtaj hem tanı hem de tedavi özelliği taşımaktadır.

Ankara'da kürtaj yaptırmak isteyen değerli hastalarımız için öncelikle gebenin sağlık durumu için gerekli tetkikler yapılır. Sonrasında ultrason sistemleri ile ceninin rahim dışındaki yerleşim durumu gözlenir ve kürtaja engel oluşturabilecek bir durum olup olmadığı saptanır.

Eğer işlemin genel anestezi altında yapılmasına karar verilirse, bir anestezi uzmanı ya da tekniker mutlaka işlem sırasında hazır bulundurulur. Bu sayede siz değerli hastalarımıza en sağlıklı şekilde işlem yapılması için her şey hazır olur.


Dr Nurten Koç Hemen Ara Dr Nurten Koç WhatsApp Hattı